Chceš posunúť svoju jogovú prax na další level, naučiť sa ako správne prevádzať jogové pozície, na čo sa sústrediť, naučiť sa balansovať na rukách, či vedieť sa naplno uvolniť a zbaviť sa stresu? A zároveň získať znalosti ako toto všetko efektívne učiť aj iných a stať sa nielen inštruktorom, ale práveže učiteľom jogy, ktorý vie ľuďom naozaj pomôcť? Potom je pre teba tento 200-hodinový kurz pre učiteľov jogy s nami to pravé.

Na našom kurze spájame moderné znalosti podložené výskumom v oblasti medicíny, fyzioterapie a psychológie s tradičným učením z východu: jogovou filozofiou, ajurvédou a toaistickými princípami v jin joge.

Kurz je certifikovaný Yoga Alliance – najväčšiou neziskovou asociácou zastupujúcou komunitu jogy, ktorá má od apríla 2020 viac ako 7 000 registrovaných škôl jogy (RYS) a viac ako 100 000 registrovaných učiteľov jogy (RYT). Yoga Alliance podporuje a rozvíja vysokokvalitné, bezpečné, dostupné a spravodlivé vyučovanie jogy.

Tento kurz ma zároveň aj akreditáciu od Ministerstva Školstva Slovenskej Republiky v spolupráci so FTVŠ Prešovskej Univerzity. Po ukončení kurzu si budeš môcť založiť živnosť na území SR.

Logo 200 hodinového certifikátu registrovanej jogovej školy u Yoga Alliance

Na tomto kurze ťa naučíme aj ako si založiť živnosť na Slovensku s našim certifikátom, tak aby si mohol/mohla pôsobiť ako plnohodnotný/á učitel jogy.

Čo je Vinyasa joga?

Vinyasa joga je moderný štýl praktizovania jogy, ktorá vznikla prepojením dynamickosti Ashtanga vinyasa jogy s detailným spôsobom zarovnania do pozícií vychádzajúci z Iyengar jogy – dvoch tradičných línií jogy. Každá vinyasa joga hodina je rozdielna, s dôrazom na inú čast tela (chrbtica, bedrá, ramená a podobne), alebo skupinu pozíc, napr. hodina o záklonoch. Na týchto hodinách si tak telo zvykne na rôznorodosť pohybu, ktorá človeka zosilní fyzicky a aj mentálne.

Ako, kedy a kde

Ukážkový deň

8:30 – 10:30 – Ranná prax

10:30 – 11:30 – Obed

11:30-13:30 – Blok 1

13:30 – 14:00 – Pauza

14:00 – 16:00 – Blok 2

16:30 – 18:30 – Blok 3

V rámci blokov sa bude vyučovať všetko čo sa týka jogy a jej praxe: jogové pozícia/asány, workshopy kde sa bude spájať jogová prax a teória, meditácia, osobnostný rozvoj, filozofia, anatómia, ajurvéda, skladanie jogovej praxe, ako učiť hodiny jogy, marketing a joga biznis.

Vo večerných hodinách bude v určité dni aj jogová prax v podobe jemnejších štýlov (jin joga a restoratívna).

Termíny kurzu

Zima – Jar 2025, víkendový kurz:

Všetky termíny sú prezenčne:

16.01. – 19.01.2025

30.01. – 02.02.2025

13.03. – 16.03.2025

27.03. – 30.03.2025

01.05.2025 – Záverečné skúšky a Ceremónia

 

V rámci kurzu budú bloky o histórii a filozofii jogy a mindfulness odučené online. Tieto online termíny budú dohodnuté počas kurzu.

Miesto

Kurz bude prebiehať v jogovom štúdiu Jogová Izbička na námestí v Novom Meste nad Váhom, oproti kaviarni Korzo, vchodové dvere sú hneď naľavo od zmrzliny. Jogové štúdio je na prvom poschodí.

Časť kurzu (iba malá časť teórie) bude online, a tieto termíny sa dohodnú počas kurzu, a bude z nich poskytnutý aj záznam.

Čo môžeš od nášho kurzu čakať

Denná jogová prax

Každodenná prax v štýle vinyasa jogy

Jemnejšie druhy jogy ako Jin Joga a iné

Základné ale aj pokročilé pozície

Posunutie tvojej praxi na ďalší level

Ako si vybudovať zdravú flexibilitu ale aj silu v tele

Balančné pozície na rukách a obrátené pozície

Teória učenia jogy

Alignment – správne a zdravé prevádzanie jogových asán

Anatómia a biomechanika v joge

Dizajnovanie jogovej hodiny v štýle vinyasa flow joga

Ako učiť v štúdiu, online, na festivale

Asistovanie a navádzanie do pozícií

Denný tréning učenia jogy už od prvého dňa

Body & Mind

Filozofia jogy

Meditácia – prax a jej účinky na mentálne zdravie

Pranajáma – každodenná prax dychových cvičení

Ajurvéda – 30 hodín o tejto prastarej metóde liečenia

Nadis, Bandy, Krije, Vayus a Prana – všetko o vnútornej energii

Osobnostný rozvoj – spoznaj seba a nájdi svoj cieľ

Joga biznis

Ako sa stať učiteľom a nie len inštruktorom

Možnosti udržateľného zarábania ako učiteľ jogy 

Všetko o tvorení fotografie a jogových videí pre moderného jogi

Marketing jogy

Založenie si jogového štúdia

Založenie si živnosti na Slovensku

Cena kurzu

Early Bird € 2.190,-*

Plná cena € 2.490,- 

*platí do konca Septembra 2024

Čo získaš:
  • Celý 200-hodinový Yoga Alliance certifikovaný učiteľský kurz 
  • Vytlačené skriptá ku kurzu Yoga Passion 200h YTT
  • Taška s goodies (podložka na jogu, blok a popruh)
  • Permanentka na 10 hodín v jogovom štúdiu Jogová Izbička, online hodiny s Lenkou po anglicky
  • Pomoc pri profesionálnom rozvoji po ukončení školenia počas 1 roka**
Cena nezahŕňa:

Náklady na dopravu z vášho domova do Nového Mesta nad Váhom.

Prípadné ubytovanie a stravovanie.

 

**Marta, Janka a Lenka budú svojim študentom k dispozícii aj po skončení školenia, aby odpovedali na ich otázky a pomohli im v ich jogovej kariére.

Informácie o platbe a možností splácania kurzu ti prídu emailom po zaslaní prihlášky a akceptovaní do kurzu, alebo sa nás spýtaj priamo na info@yogapassion.sk.

Podmienky:

Po prijatí do programu musí žiadateľ zaplatiť zálohu 500 €, a tým si záväzne rezervuje miesto v programe.

  • V prípade zrušenia záväznej rezervácie 40 až 0 dní pred termínom realizácie, bude účtovaný storno poplatok vo výške 50% z objednaných a potvrdených služieb.
  • V prípade zrušenia záväznej rezervácie viac ako 40 dní pred termínom realizácie, vám prepadá nevratná záloha vo výške 500 € (individuálne posúdime jednotlivé prípady).
  • Po zahájení školenia program neposkytne žiadne náhrady ani kredity. Program si vyhradzuje právo zrušiť akékoľvek školenie pred jeho začiatkom. V takom prípade budú všetky platby, ktoré žiadatelia uskutočnili, vrátené v plnej výške.

Naši učitelia

Marta Górna - hlavný školiteľ

Marta má za sebou desať rokov skúseností ako úspešný učiteľ jogy. Prvý jogový kurz si spravila v Indii v roku 2012. Je odborníčkou na ajurvédu a zaroveň má PhD zo psychológie, ktorú vyučuje na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. 

Marta bude na našom kurze viesť rannú prax, učiť históriu, filozofiu a ajurvédu.

Janka Bukvayová - školiteľ

Janka učí jogu od roku 2015, jej špecialiizácia je jogová terapia a nedávno úspešne ukončila štúdium fyzioterapie. Janka zároveň vlastní a manažuje jogové štúdio Jogová Izbička v Novom Meste nad Váhom. 

Janka bude viesť rannú prax, učiť pranajámu, meditáciu, anatómiu, asistovanie a jemné jogové štýly a jogový biznis na Slovensku.

Lenka Minárik - školiteľ

Lenka ukončila svoj prvý kurz v roku 2016 a neskôr študovala pod svetoznámymi učiteľmi ako Briohny Smyth, Dice Iida Klein, Mathieu Boldron, Patrick Beach, Talia Baderman, Joan Hyman, Simon Park a Annie Carpenter. Jej znalosti o tele, pohybe a mysli plynú aj z 10tich rokov pôsobenia ako vedec na Medicínskej Univerzite vo Viedni.

Lenka bude na našom kurze viesť rannú prax, učiť anatómiu, asány, pranajámu, kryje, filozofiu a marketing.

Čo o nás povedali

Veronika
Veronika@ve_zet
Zobraziť viac
Zdánlivě jednoduše tvářící se pozice, kterou jsem ještě nedávno dělala téměř neaktivně. Po kurzu Chytrá jóga s @lenkaminarik se můj pohled na ní zcela změnil (děkuji Leni 🙏🏻😍). Naučila jsem se zatlačit nárty do podložky a tím přizvednout kolena od země a aktivovat přední stranu stehen, zatlačit stydkou kost do podložky a aktivovat zadek, přidat tlak do loktů a dlaní, oddálit ramena od uší, hrudník vpřed a přidat hluboký nádech a výdech👌🏻A to má grády 😍 💪🏻😁
Claudia
Claudia
Zobraziť viac
Martuska nasa, chcem ti velmi pekne podakovat za vsetku pozitivnu energiu, ktora z teba vyzaruje a za to, ako nas vedies, aby nase dusevne a fyzicke zdravie bolo v rovnovahe. Mne osobne si za ten kratky cas velmi pomohla. Tesim sa ako sa budem od teba este vela ucit. S Jankou ste vyborna dvojica, kazda ina a velmi dobre sa doplnate. Tvoje videa yin jogy, ktore si mi poslala su uzasne a o to vzacnejsie, ze vysvetlujes podstatu cvikov. Cvicim ich kazdy den. Dakujem a prajem krasny a laskyplny rok 2022.
Zuzana P.
Zuzana P. Lekárka
Zobraziť viac
Neviem ako to robi ale vzdy sa zlozenim hodiny trafi smerom ktory potrebujem, hodiny su super vyskladane a kazdi si v nich najde to co potrebuje. Do jogovej izbicky ma priviedli problemy s chrbticou, dlhe sedenie v praci,chybne drzanie tela... Ako zdravotnik velmi odcenujem Jankinu odbornost presne vie co s nami robi.) Janka je tvoriva a nadsena osoba, ktora ma neskutocne vela napadov a stale ma pre nas nieco nove nachystane,kazda hodina je original. Vdaka hodinam s Jankou sa citim lepsie na tele i na dusi.)
Andrea T.
Andrea T. Účtovníčka
Zobraziť viac
Pre mňa je jogová terapia veľkým relaxom a uvoľnením, zároveň však aj precvičením tých častí tela, ktoré bežne nepoužívame. Takže príjemné s užitočným. Je mi potešením, že sa môžem na týchto stretnutiach zúčastňovať.
Monika D.
Monika D.Podnikateľka v oblasti agroturistiky, biofarmárka
Zobraziť viac
Na hodinách Jogovej terapie, pod odborným a trpezlivým vedením inštruktorky Janky nachádzam uvoľnenie a radosť. S každou novou pozíciou sa viac a viac vnáram do svojho tela a dychu. Pri problémoch s chrbticou, pohybom, mentálnou únavou, určite odporúčam.
Andrea M.
Andrea M.Podnikateľka v oblasti cestovného ruchu, cestovateľka
Zobraziť viac
Hodiny jogovej terapie s Jankou mi pomohli nielen na bolesť stuhnutého krku a chrbta, ale aj na lepšiu náladu, pretože už po jednej hodiny jogy sa človek dobije pozitívnou energiou. Hodiny power jogy ma naopak pripravili na lepšie fungovanie počas dňa. Absolútne odporúčam individuálny prístup super lektorky!
Ľuboš B.
Ľuboš B.Projektant a fotograf
Zobraziť viac
Jogu u Janky cvičím podľa mňa už od nepamäti. V podstate odkedy Janka prišla do mesta. Začínal som sám medzi ženami s power jogou, a vždy som sa na hodiny tešil, pretože hoci som mal po nich svalovicu na svaloch, o ktorých som netušil, že mám, prešli mi bolesti chrbtice. Potom som musel cvičenie vynechať pre operáciu ramena. Ale akonáhle to len trošku šlo som sa vrátil, pretože tie cviky, čo som mal z rehabilitácie, boli dosť podobné, ako na joge a dosť mi to cvičenie jogy pomohlo k tomu, aby som mal teraz to rameno v poriadku. Čaká má rovnaká operácia druhého ramena, preto sa teším, kedy budem môcť opäť nabehnúť na cvičenie a posilniť to rameno tak, ako to prvé. Plus k tomu všetkému je prístup zo strany samotnej Janky. Na hodinách je vždy sranda a uvoľnená atmosféra. Vždy po joge spím, ako bábätko, hoci bežne zaspať neviem, škŕka mi v hlave harddisk a stále nad ničím rozmýšľam. Joga s Jankou teraz už v útulnej Jogovej izbičke ma vždy prepne a mozog doslova vypne a zlepší sa mi vždy spanie.... už sa teším na ďalšie otvorené hodiny....
Lenka M.
Lenka M.Manažérka ľudských zdrojov
Zobraziť viac
Asi pred 5 alebo už možno aj 6 rokmi mi kamoška hovorí: Poď so mnou na jogu… Hmmm, ja v tej dobe som o joge nič nevedela a tak som si pomyslela čo tam asi tak budem robiť. Chodila som iba na zumbu čo je “trošku” iné cvičenie😀. Ale išla som a hneď na power jogu. Zo začiatku mi to vôbec nešlo, pozície som nechápala, po hodine ma bolel celý človek. Kámoška vydržala asi tri lekcie ale ja som ostala. Postupne som sa naučila a tak na 50% mi to už ide. (teda to je môj pohľad) Power joga mi stále dá zabrať ale vždy zatnem zuby a idem. Po power joge som skúsila jogovú terapiu a to je moja najoblúbenejšia joga🙂. Ja hyperaktívny človek úplne uvoľním svoje telo ale hlavne “vypnem hlavu”. Ďakujem Jani…. za čo? Za to, že si, že máš so mnou trpezlivosť, že ma napravíš v pozícii, za tvoj úsmev, červený rúž, ktorý Ti neskutočne pristane, za úžastnú energiu v Tvojej a aj trošku našej Jogovej izbičke. Každému, kto si chce upratať v hlave odporúčam jogovú terapiu a power jogu na spevnenie tela. Občas na power joge nezvládnem všetky pozície, nie preto, že by som nechcela ale preto, že mám neposlušné srdce a dalo mi v minulosti zabrať… veď ty vieš a vždy na mňa chápavo pozrieš.
Eva M.
Eva M.Koučka
Zobraziť viac
Janka má prirodzený cit pre individuálny prístup k človeku. Ako vzdelaný profesionál nielen v joge, ale aj fyzioterapii, zohľadňuje širšie súvislosti, potreby a možnosti každého. Pri cvičení si všimne veci, ktoré by si bežne niekto nevšimol a tým pomáha budovať správne návyky pri cvičení. Zrozumiteľne vysvetľuje nielen ako cvičiť, ale aj prečo…. Ušila mi cvičenie na mieru, ktorého výsledky som pocítila už po dvoch týždňoch cvičenia. Vďaka nej som si osvojila správne návyky držania tela aj pri každodennom živote, čo je veľmi podstatné. Vrelo doporučujem a s radosťou pokračujem ďalej 😊
Mai S.
Mai S.
Zobraziť viac
Lenka is one of the best and friendliest yoga teachers I’ve met- calm, professional and friendly, she pushes you and allows you to achieve things beyond your individual expectations of your capacity. Check out her class 🙂
Predošlé
Ďalšie