Náš Tím

Marta Górna
Jana Bukvayová
Lenka Minariková
Fotka Marty Vavrovej

Marta Górna

Marta vyštudovala v roku 2012 Ajurvédsku školu Dhanvantri v Prahe, kde si osvojila základné poznatky holistického prístupu k človeku a oboznámila sa s pranajámou a meditačnými technikami, jogovou filozofiou a praxou. V roku 2012 absolvovala 200-hodinový učiteľský kurz  v Indii so zameraním na Ashtanga vinyasa a Yin jogu. Po absolvovaní školy začala vlastnú učiteľskú prax so zameraním na Ashtanga vinyasa jogu a Yin jogu. Marta si neskôr priebežne si dopĺňala svoje vzdelanie rôznymi kurzami: joga pre deti – 2018, hormonálna joga – 2018, Power joga – 2020, mindfulness kurz 2021 a ďalšie.

V roku 2016, Marta založila jogové štúdio Prema Institut so zameraním na rôzne štýly jogy, workshopy a jogové pobyty. V rámci svojho štúdia pôsobila ako manažér štúdia, udalostí i ako učiteľ jogy.  Od roku 2015 zároveň pôsobí na univerzite, kde vyučuje psychológiu (v roku 2012 získala PhD v odbore psychológia), z čoho vyplýva jej pedagogická prax a zručnosti. Marta vydala niekoľko odborných monografií a vyše 30 článkov vedeckého charakteru. Rokmi pôsobenia na akademickej pôde a vlastnej jogovej praxe ju zároveň naučili komunikačným a pedagogickým zručnostiam, zručnostiam pri práci so študentom a organizácii práce.

Do svojich hodín a praxe prenáša poznatky zo psychológie (relaxačné techniky, mindfullness, autogénny tréning, práca so stresom…) a poznatky z ajurvédy (filozofia jogovej praxe, pranayama, konštitučná typológia a jogove asány…..). Jej odborné vzdelanie a jogovú prax vníma ako kvalitný základ z hľadiska edukačného, vedomostného i organizačného manažmentu a samotnej odbornej výuky budúcich študentov.  

Jana Bukvayová

Janka je vyštudovaná fyzioterapeutka a učiteľka power jogy. Vzdelanie v joge získala v roku 2015 na 80 hodinovom učiteľskom kurze na Slovensku. Následne absolvovala kurzy tehotenskej a detskej jogy. Odvtedy vedie pravidelné hodiny jogy. Týždenne odučí 20-30 hodín jogy na skupinových hodinách a s individuálnymi klientmi. V roku 2016 absolvovala 80 hodinový kurz Therapeutic Yoga v Integral Yoga Institute pod vedením Cheri Clampett Bolda a Arturo Peal. Svoje vzdelanie odvtedy obohacuje na rôznych kurzoch so slovenskými i zahraničnými učiteľmi. Intenzívne sa venuje najmä vzdelávaniu v oblasti fyzioterapie a účinkom pohybu na ľudský organizmus. Absolvovala workshopy so zameraním na zdravie žien počas tehotenstva a po pôrode, ucelený systém DNS (dynamic neuromuscular stabilization) od neurológa prof. Kolara z Prahy.  Jej záujem o efekt jogy na ľudské telo ju priedol k štúdiu fyzioterapie, ktoré roku 2021 úspešne ukončila. Pôvodným vzdelaním je pedagogička. 

Pred štyrmi rokmi založila jogové štúdio pod názvom “Jogová Izbička”, v ktorom sa stretlo niekoľko učiteľov jogy s rôznym zameraním. Za ostatný rok je aktívna aj na sociálnych sieťach, kde propaguje hlavne jogovú terapiu ako prostriedok na zlepšenie zdravia a rehabilitáciu na doma. Je spoluautorkou stránky s online hodinami jogy www.jogovaizbicka.online.

Študentom chce odovzdať svoje skúsenosti z anatómie, fyzioterapie, funkčného pohybu a relaxácie v podobe jogovej terapie. Zároveň i skúsenosti zakladateľky a majiteľky jogového štúdia.

Jej jogové štúdio môžete nájsť pod názvom jogová izbička:

Lenka Minárik

Lenka je učiteľkou vinyasa jogy od roku 2016. Jej druhý učiteľský kurz absolvovala v roku 2018 pod vedením svetoznámych učiteľov Briohny Smyth, Dice Iida Klein z Kalifornie a Mathieu Boldrona z Francúzska a v roku 2022 ukoncila 300 hodinový kurz s Joan Hyman, Annie Carpenter, Simon Park a Jeanne Heileman.

Pomedzi každotýždňové vedenie hodín jogy od kedy skončila s jej prvým 80-hodinovým kurzom na Slovensku, pravidelne navštevovuje hodiny aj s rôznymi učiteľmi, ktorí jej prinášajú neustálu inšpiráciu a nové vedomosti. Medzi nimi patria Patrick Beach a Carling Nicole Harps, Talia Sutra, či David Regelin. V roku 2020 absolvovala 30 hodinový Yin joga učiteľský kurz.

Vo Viedni učí pravidelné hodiny v niekoľkých štúdiách a zároveň v roku 2020 začala učiť aj online hodiny a nahrávať hodiny na Youtube pod menom “Yoga with Lenka”. Zároveň často cestuje do miest na Slovensku a v Čechách, kde učí workshopy na rôzne témy. Učila aj na festivaloch a jogových eventoch vo Viedni a na Slovensku a aj v Čechách

Jej hodiny sú často zamerané na anatómiu tela a v kombinácii s najnovšími vedeckými poznatkami ale s rešpektom a znalosťou tradície, histórie a filozofie, pričom nikdy nechýba príprava pomocou pranajámy, alebo recitovania mantier.